2015 Yaz Okulu Programı

Yaz dönemi programımız çocuklarımızın sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde bedensel, ruhsal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklerken eğlenceli bir yaz tatili geçirmeleri için gerekli olan aktivitelerle planlanmıştır.

Günlük program akışı içerisinde yer alan aktiviteler şunlardır:

1-ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Sanat Atölyesi Sanat Atölyesi etkinliklerimizde çocuklarımız hayal edip tasarlayacak,yaratacak, yeni sanatçılarla tanışacak,farklı malzemeleri farklı teknik-lerle deneyecek ve el becerilerine paralel olarak sosyal bir ortamda zihinsel,duyusal ve duygusal becerilerini geliştirilecekler.Herkesin sanatçı olabileceğinin ve sanatta, eserden çok eserin yapım sürecinin öneminin altını çizdiğimiz programımızda amacı-mız; çocukların hayal kurmalarını,hayallerini kelimelerle,beden dilleriyle ve sanat etkinlikleriyle ifade etmelerini sağlamaktır.

Bilim Atölyesi Çocuklarımızın pratik uygulamalarla bilimi yaşayarak öğrenmeleri sağlanmakta ve sorgulayabilen, yaratıcı düşünebilen, paylaşımcı bireyler olmaları hedeflenmektedir. Öğrencilerimizi bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştırmak ve aldıkları keyif yardımıyla bilime daha çok ilgi duymalarını sağlamak için,birbirinden ilginç ve eğlenceli etkinlik ve deneylerle araştırıyor,öğreniyoruz.Deney sonuçları ve raporlar öğrencilere iletilmektedir.

Mutfak Atölyesi Haftanın bir günü öğle yemeği ya da ikindi kahvaltısı, çocuklarımızla birlikte hazırlanacak. Kendi yaptıkları yemekleri yemenin keyfini çıkaracaklar

Dans Atölyesi Dans Eğitmeni Onuralp Sancaktar ile Latin Danslarından örnekler öğreniyoruz. Hem enerjimizi atıyor, hem de farklı bir spor dalı ile tanışıyoruz.
Ülkeler Atölyesi Her hafta bir ülkenin önemli özelliklerini tanıyor, o ülkenin çocuklarının oynadığı oyunlardan örnekleri uyguluyoruz. Her Ülkenin çocuklarına bir mesaj iletiyoruz.

Drama-Müzik Atölyesi Orff sisteminde müzik; dinlemekten ziyade müziğin içinde olmak için yapılır.Melodi yaratma,kompozisyon oluşturma,şarkılara eşlik etme,şarkı öğrenme,ritmik çalışmalar,bedeni kontrollü kullanma çalışmaları,grup dinamiği oluşturma,kendini müzik ve hareket yolu ile ifade edebilme becerileri geliştirilir.

Sanatçılar Atölyesi Her hafta, müzik ve resim alanında isim yapmış bir sanatçının yaşamını ve eserlerini öğreniyoruz.

Tarım Atölyesi Çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak için, okul bahçemizde belirli alanları, aktif katılım yoluyla ekim-dikim amaçlı kullanıyoruz. Organik tarım ve dengeli beslenme konularında farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

Geleneksel Oyunlar Atölyesi Şehir yaşamı ile unutulan ya da unutulmaya yüz tutan geleneksel oyunlarımızı öğreniyor ve bahçemizde uyguluyoruz.

Bahçe Oyunları Atölyesi Su ve kum havuzları ile keyifli aktiviteler yapıyor, okulumuzun geniş bahçesinde özgürce oynuyoruz.

2-YABANCI DİL ETKİNLİKLERİ

İngilizce Native Öğretmenimiz Miss Viktoriya Ateş ile birlikte aktif ve eğlence dolu İngilizce dil çalışmaları yapıyoruz.

3-SİNEMA GÜNLERİ

Her hafta izleyeceğimiz bir çocuk film klasiğiyle, hem eğleniyor hem öğreniyor hem de filmler hakkında sohbet ediyoruz.

4-SÜRPRİZ GÜNLER

Her ayın 4 farklı gününde aniden oluşturulan sürprizlerle çocuklarımıza neşeli ve hareketli anlar yaşatıyoruz.

5-YÜZME

Yüzme programımız Yüzme Antrenörü Prof.Dr.Ali Özüak ve ekibi tarafından İstek Vakfı Semiha Şakir Kampüsü havuzunda yapılacaktır.Haftanın 2 günü ve 10.00-13.00 saatleri arasındadır.Yüzme derslerinde; suya alıştırma , yüzmeye başlangıç ve yüzme teknikleri dersleri verilmektedir.

Haftalık ve Günlük Program
Yemek Listesi