Kindermusik

KİNDERMUSİK 2017-2018

ABC Music & Me erken çocukluk müfredatı araştırmalarına dayandırılarak hazırlanmış, 30 dakikalık tematik derslerle çocukların dil, dinleme ve sosyal becerilerini geliştiren okul öncesi İngilizce ve müzik programıdır.

Kindermusik International’in dünyanın bir çok ülkesinde başarıyla uyguladığı ABC English & Me (We speak English) ve ABC Music & Me (The Early Literacy & Language Curriculum) programları 2- 6 yaş arasındaki çocuklar için hazırlanılmış ve geliştirilmiş müzik, hareket ve enstrümanlar yolu ile lisan öğrenme programıdır.

Çocuklarımız müzik eşliğinde bir yandan beyinlerini ve vücutlarını doğru çalıştırırken aynı zamanda da farklı bir lisan (İngilizce) duyacaklardır. Böylece daha kolay öğrenerek çoklu ve duyumsal bir çalışma içinde olacaklardır.

Bu programda müzik her yaştaki çocuğun ortak dili olacaktır. Program ve şarkıların tümü İngilizce olduğu için çocukların kelime dağarcığı gelişecek ve değişik yetenekteki çocuklar, müzikle entegre olmuş temalı ünitelerle hareket ederek İngilizceyi daha iyi ve daha kolay öğreneceklerdir.

İngilizceyi daha keyifli ve daha kolay öğrenmenin yanında, bu program sayesinde;
– Yaratıcılık,
– Problem çözme,
– Dinleme becerisi,
– Vizyon, odaklanma,
– Duygusal ve sosyal beceriler,
– Denge, koordinasyon,
– Dil, okuryazarlık,
– Yaşam boyu müzik sevgisi

Diğer kazanımları olacaktır.
Ayrıntılı bilgi için http://www.kindermusik.com/schools/early-literacy-curriculum/